Składamy Państwu serdeczne życzenia: zdrowia, pogody ducha, radości, szczęścia, spełnienia wszystkich marzeń, aby atmosfera miłości i życzliwości nie opuszczała Was przez całe święta. Niech będzie ona źródłem pokoju i radości także w nadchodzącym nowym roku. Żegnamy minione miesiące i pełni nadziei spoglądamy w przyszłość.

Jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia przyłączamy się do akcji „Razem na Święta”. W tym roku przygotowujemy kartki świąteczne dla seniorów z Pakosławia. Uczymy przez to dzieci w jak łatwy i prosty sposób możemy sprawić innym wiele radości i uśmiechu. Bierzemy również udział w zbiórce podarunków dla placówek opiekuńczo – wychowawczych z Łaszczyna „ Mały Dworek” i „ Nowy Dworek”. Dzięki takim akcjom pokazujemy dzieciom od najmłodszych lat, że otrzymywanie prezentów jest tak samo przyjemne jak ich dawanie. Uczymy dzieci empatii, wrażliwości, otwartości na innego człowieka i dobroczynności.

Jak co roku z niecierpliwością dzieci czekają na przyjście Świętego Mikołaja. Zanim jednak przyszedł, dzieci wysłuchały opowieści o tradycji Mikołajek jak i o samym Mikołaju. Cierpliwie czekając na jego przybycie dzieci wspólnie rozwiązywały zadania, zagadki, kolorowały jego postać. Pod choinką znalazły wspaniałe prezenty, których otrzymanie dostarczyło dzieciom mnóstwo radości i uśmiechu.

Dnia 24 grudnia ( Wigilia) i 31 grudnia ( Sylwester) przedszkole będzie nieczynne. Informacje na temat ferii otrzymają Państwo w notesikach.

Andrzejki to wieczór wróżb, który przypada na noc z 29 na 30 listopada. Potocznie zwane ostatkami, stanowią ostatnia okazję do hucznych zabaw. Andrzejki w przedszkolu to nie lada wydarzenie. Dzieci czekają w tym dniu na dobra zabawę, wróżby andrzejkowe a przede wszystkim na radość zabawy z kolegami i koleżankami. W naszym przedszkolu w dniu dzisiejszym było bardzo wesoło, słodko i zabawnie, ale pamiętajcie kochani wróżby to tylko dobra zabawa i nie należy brać ich zbyt poważnie.

Światowy Dzień Pluszowego Misia jest obchodzony na całym świecie, zwłaszcza przez najmłodszych. W naszym przedszkolu dziś także zagościły pluszaki. Dzieci przyniosły swoich milusińskich uwiecznionych na zdjęciach, opowiedziały o nich, a następnie uczestniczyły w wielu zabawach dydaktycznych, grach, zabawach ruchowych i muzycznych, jak też w pracach plastycznych z Misiem w roli głównej.