#RazemNaŚwięta

 

Nasze przedszkole w tym roku włączyło się do akcji „ Razem na święta” przygotowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Celem programu były wszelkie działania związane z przedświątecznym wolontariatem.

Różnymi działaniami chcemy wdrożyć dzieci do sprawiania innym drobnych przyjemności, zachęcić dzieci do bezinteresownego poświęcania swojego czasu dla innych, uświadomić czym jest pomoc, uwrażliwić na potrzeby otoczenia i walkę z obojętnością wobec otoczenia.

Pierwszymi, którym mogliśmy sprawić choć trochę radości były zwierzęta ze schroniska w Henrykowie. Do zbiórki żywności, koców, artykułów pielęgnacyjnych przyłączyło się kilkoro przedszkolaków. Inną formą wolontariatu było przygotowanie dla seniorów z Gminy Pakosław drobnych upominków. Dzieci bardzo chętnie i z dużym zaangażowaniem pracowały, by kartki świąteczne były piękne, odświętne i sprawiły radość obdarowanym . Ostatnim przedsięwzięciem było świąteczne spotkanie dla przedszkolaków, ich rodzin i wszystkich mieszkańców, którzy mieli ochotę na wspólne z nami świętowanie. Przedszkolaki zaprezentowały świąteczne piosenki i wiersze , było wspólne kolędowanie , kiermasz ozdób świątecznych i spotkanie z gwiazdorem . Takie spotkania sprzyjają integracji społeczności, pogłębieniu kontaktów, dają możliwość zobaczenia przez rodziców zdolności artystycznych dziecka, odczuwania przyjemności ze wspólnej zabawy z dzieckiem.