W dniu 10 listopada odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość pasowania, to pierwsza ważne wydarzenie dla przedszkolaków. Uroczystość rozpoczęła się od części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności. Później dzieci złożyły uroczystą przysięgę a następnie dyrektor pasowała nowych przedszkolaków. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każde z dzieci otrzymało pamiątkowy dyplom.

Chłopiec I Dziewczynka Z Flagą Polski | Darmowy Wektor

Tak jak w całej Polsce, tak i w naszym przedszkolu obchodzimy Święto Niepodległości. Poznajemy historię naszego kraju, wykonujemy prace plastyczne,poznajemy symbole narodowe, uczymy się hymnu oraz "Katechizmu polskiego dziecka". Działania te rozwijają wśród dzieci przynależność narodową oraz pielęgnują polską kulturę i tradycję.

Dzieci z naszego przedszkola uczciły Święto Zmarłych odwiedzając miejsca pamięci narodowej znajdujące się w naszej miejscowości

Dzień Kropki

W dniu 15 września w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Kropki. To dzień, którego inspiracją stała się książka P. H. Reynoldsa „ Kropka”. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Jego celem jest pomoc dzieciom w odkrywaniu własnych talentów, poznaniu mocnych stron, wyrabianiu wiary we własne możliwości o wspólne świętowanie.

Przedszkole w Pakosławiu dziękuje Fundacji Rodziny Duda im. Maksymiliana Duda „#fmd” za zakup materiałów, pomocy dydaktycznych do nauki kodowania dla naszego przedszkola. Przyczynia się one do wszechstronnego rozwoju dzieci przez ćwiczenia i zabawy stymulujące kluczowe obszary ich rozwoju m. in. sprawność manualną, percepcje słuchowo – ruchową, pamięć i koncentrację uwagi.