Dzieci 4 i 5 letnie

Grupę prowadzi:

Jolanta Dalibor

Pomoc:

Marlena Frąckowiak

Ilość dzieci: 24

„Kangurki” są grupą 4-latków. O bezpieczeństwo, samopoczucie i rozwój dzieci troszczą się p. Renia i p. Dorota.

Tu dzieci uczą się wielu ciekawych rzeczy o otaczającym nas świecie, liczą, rysują, malują, lepią( rozwijają swoje sprawności manualne). Wiedzą, co znaczą pozytywne i negatywne zachowania, co im wolno a co nie i starają się to realizować nie tylko podczas ich pobytu w przedszkolu.

Dzieci bardzo chętnie podejmują się nowych, ciekawych zadań. Pozwala im to dostrzec ich własne możliwości i zainteresowania, rozbudzić chęć rozwijania osiągniętych umiejętności i zdobywania nowych doświadczeń. Są aktywne, chętnie uczestniczą w organizowanych przez nauczycielkę zajęciach i zabawach, dzięki czemu uczą się poznawać otaczający je świat

Podkategorie

Zamieszczamy tutaj „ściągę” z tekstów piosenek i wierszyków, które wykorzystujemy w naszej pracy z dziećmi. Na razie jest ich tu jeszcze niewiele ale będziemy starać się je uaktualniać i dopisywać nowe, tworząc tym samym zbiór utworów, które mogą przydać się wszystkim rodzicom. Mamy nadzieję, że wspólne śpiewanie czy też recytowanie tych prostych utworów sprawi Wam wiele radości i zaszczepi w dzieciach miłość do muzyki i literatury – na razie dziecięcej.

Więcej o: Piosenki i wiersze